Sme špecialisti na

SÚKROMNÉ ZÁHRADY

Ak hľadáte trávnik, ktorý neustojí len bežné zaťaženie, ale je pripravený odolať nástrahám športových aktivít, ste na správnom mieste. Naša zahradnícka firma je hrdá na svoju odbornosť v oblasti športových trávnikov, ktoré spĺňajú najvyššie nároky na kvalitu a výdrž.

NÁVRH ZÁHRADY

Do návrhu a realizácie sú samozrejme zapracované požiadavky zákazníka. Projektant sa oboznámi s riešenou plochou záhrady, terénu. Premeria si plochy, prípadne výšky. Dôležitá je tiež orientácia záhrady k svetovým stranám a svetelné podmienky. Všetky zistené skutočnosti projektant prenesie do projektu a vytvára to najlepšie riešenie pre Vašu záhradu. Vizualizácia v 3D alebo 2D poskytuje klientovi reálnejší pohľad na jeho budúcu záhradu. Bez rastlín by záhrada nebola tým pravým miestom vášho odpočinku. A preto projektant s ohľadom na podmienky odporučí tie najvhodnejšie, ktoré budú vo Vašej záhrade prosperovať a robiť Vám radosť.

REALIZÁCIA ZÁHRADY

Samotná realizácia záhrady je prenesenie vízie do skutočnosti. Práce sa začínajú úpravou terénu, spracovaním pôdy a vylepšením jej štruktúry. Pokiaľ projekt zahŕňa závlahový systém je prvoradé ho uložiť do pôdy pod budúci trávnik alebo do záhonov. Následne sa vytvárajú jednotlivé zóny, či už trávnik, záhony, terasy, jazierka alebo plochy pre úžitkovú záhradu. Po dokončení zemných prác sa postupne vysádzajú rastliny. Začína sa tými najväčšími nakoľko je nutné ich osadiť pomocou mechanizmov. Potom sa pokračuje s výsadbou ostatných rastlín podľa projektu. Zatrávnenie plôch trávnou mačinou je pomyselnou čerešničkou na torte a záhrada sa zazelená podľa veľkosti za pár hodín. Zrealizovaním záhrady začína tá pravá starostlivosť o ňu. Keďže záhrada je živý organizmus, ktorý dýcha a rastie je potrebné sa o ňu starať aby prosperovala čo najdlhšie.

ÚDRŽBA ZÁHRAD

Rastliny počas vegetácie rastú, hustnú a rozširujú sa do priestoru. Mnoho z nich je nutné udržiavať rezom aby nám doslova neprerástli cez hlavu.
Stále viac klientov, volí kvôli práci a zaneprázdneniu, údržbu záhrad formou služby. Aj naša spoločnosť poskytuje túto možnosť, či už je to záhrada po našej realizácii alebo nie. Kompletná údržba trávnikov ako kosenie, hnojenie, vertikutáciu, pieskovanie atď., orezy stromov a krov, živých plotov. Úprava trvalkových záhonov a skaliek. Jarná a jesenná údržba závlahových systémov a ich nastavenie. Mulčovanie kôrou a ošetrenie proti chorobám ale aj škodcom.
Každý priestor, či je to súkromná záhrada, parky alebo inú verejnú zeleň vieme pravidelnými úkonmi udržať v želateľnom stave pri rešpektovaní potrieb a nárokov jednotlivých rastlín.

potrebujete viacej informácií?

Kontaktujte nás

Marián Mikuš

Dušan Kušnír

Čo o nás napísali naši klienti

Referencie

 • avatar

  Kupili sme vonkajsie rastlinky. Pesonal ochotny poradit. Dobre parkovanie. Ceny prijatelne. Urcite sa este zastavim.

  Martin

 • avatar

  Velmi mily a ochotny personal, velky vyber nadhernych trvaliwk, letniciek, krikov, ovocnych stromcekov ,doporucujem👍

  Jana

 • avatar

  Veľmi ochotný a milý personál.
  Možnosť parkovania pred záhradníctvo.

  Mária

 • avatar

  Florest je jedna z tých firiem, ktorá dá viac ako čakáte… Perfektná práca!✌ Treba viac zeleného 🌱🌲🌳 okolo nás…

  Katka

Contact Us

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus voluptatem accusantium doloremque laudantium totam reaperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

Type what you are searching for:

YOUR CART

Žiadne produkty v košíku.

X